Garážové brány


ROLLERGATE S
Veľkoplošné prevedenie exteriérových kazetových hliníkových roliet. Vďaka 45 mm širokým lamelám sú vhodné na tienenie a uzatváranie väčších plôch. Kazeta je z pozinkovaného lakovaného plechu v dolnej časti ohnutá v 45 stupňovom uhle. Bočné steny sú hliníkové. Pre veľké rozmery roliet sa odporúča motorické ovládanie

ROLLERGATE M
ROLLERGATE M sa svojím prevedením podobá na exteriérové kazetové hliníkové rolety, ale kazeta a vodiace koľajnice sú väčšie a pevnejšie. Roletové lamely sú 55 mm široké čo ich predurčuje pre použitie na garážové brány. Pre veľké rozmery je možné len motorické ovládanie. Roleta môže byť umiestnená v exteriéri, alebo v interiéri.

ROLLERGATE L
je najideálnejším riešením pre garážové brány. Roletové lamely so šírkou 77 mm sú vhodné na bezpečné uzatváranie veľkých plôch. Prednosťou voči sekčným bránam je, že pri otváraní nezaberajú priestor pod stropom, ale sa rolujú do kazety. Roleta môže byť umiestnená v exteriéri, alebo v interiéri.

Pre Vaše maximálne pohodlie si môžete objednať k roletám automatické riadiace systémy.

S ich pomocou môžete rolety ovládať jednotlivo alebo aj skupinovo podľa vopred naprogramovaného časového harmonogramu.

Aj počas Vašej neprítomnosti môžete pohyb roliet naprogramovať ako keby ste boli doma. Automatizované systémy vplývajú v nemalej miere na znižovanie nákladov na vykurovanie a klimatizáciu.

Stlačením jedného tlačidla zvýšite zabezpečenie Vašej domácnosti proti vlámaniu.

Motory Oximo a Ilmo zaregistrujú náraz rolety na prekážku a automaticky roletu zastavia a ťahajú do opačného smeru.

Technológia io – homecontrol zabezpečuje komunikáciu a spoluprácu zariadení využívajúcich tento systém a možnosť ich ovládania a riadenia z jedného miesta.

S použitím diaľkového ovládača Telis Composio môžete ovládať celú Vašu domácnosť, je kompatibilný so všetkými zariadeniami využívajúcimi io-homecontrol napr. tieniaca technika, osvelenie, kúrenie a zabezpečovacie systémy

  1. Farebné prevedenie
  2. Motory Somfy
  3. Rozmery - hliníkové rolety
  4. Technické údaje
  5. Rozmery - nadrozmerné rolety
  6. Rozmery - Plastové rolety
  7. Pohony a riadenie
  8. Copaco

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vašich roliet. Pred prvým použitím si pozorne prečítajte nasledujúce pokyny, zvlášť pokyny týkajúce sa bezpečnosti. Škody a závady vzniknuté nedodržaním bezpečnostných predpisov a návodu na použitie nie sú predmetom reklamácie.

ODBORNÁ MONTÁŽ

V každom prípade montáž je nutné zveriť odborníkom. Neodbornou montážou sa môže výrobok poškodiť a to môže viesť k nesprávnemu chodu a fungovaniu rolety a v neposlednom rade stratu záruky na výrobok.

Odstránenie prekážok v chode rolety

Pred samotným použitím rolety sa presvedčte, aby žiadna prekážka nebránila rolete v chode. Týmto môžete zabrániť poškodeniu rolety. Pri prvom použití sa môže stať, že lamely rolety nebudú uzatvárať dokonale, viacnásobným pohybom hore a dole sa tento problém vyrieši.

 

Ovládanie

V závislosti od typu ovládania (gurtňa - motor ) je potrebné venovať zvýšenú pozornosť nasledujúcim bodom. Plynulý chod rolety zamedzuje možnosti poškodenia roliet z dôvodu rýchleho „spadnutia“ rolety, alebo neprimeraného trhnutia rolety pri jej dvíhaní. Ovládaciu šnúru, gurtňu, ťahajte vždy kolmo, pri nesprávnom ťahaní do strán sa môže šnúra poškodiť, alebo krivo navinúť čo môže spôsobiť nesprávne fungovanie rolety..

Roletu nikdy netlačte hore silou, môže sa vzpriečiť čo môže viesť k jej poškodeniu.
Roletu nikdy nezaťažujte prídavnou záťažou

Motorické ovládanie roliet je najjednoduchšie Motory sú vybavené tepelnou poistkou, ktorá chráni motor pred prehriatím. Pri viacnásobnom pohybe rolety v krátkom slede za sebou sa môže motor prehriať a aktivuje sa tepelná poistka. Motor sa zastaví je nutné počkať kým motor vychladne. Po vychladnutí je možné motor opäť bez obáv používať.

Sledujte zmeny počasia

Jedna z výhod roliet je, že chránia okná pred vplyvmi počasia. Počas dažďa a silnej búrke sa odporúča rolety stiahnuť. V prípade silného vetra zatvorte okno. Je potrebné zabezpečiť aby počas Vašej neprítomnosti nemohol vzniknúť prievan, pri otvorenom okne a silnom prievane riziko poškodenia rolety.

Roletu je možné využiť aj ako slnečnú clonu. V tomto prípade nestiahnite roletu celkom dolu, aby mohol v priestore medzi roletou a oknom prúdiť vzduch. Pri plastových roletách sa tým zníži možnosť deformácie vplyvom tepla.

Ak vznikne v sieti prepätie spôsobené napr. bleskom, môže to zapríčiniť poruchový chod rolety. V takomto prípade sa obráťte na odborný servis.

Čistenie a údržba jednoducho

Rolety sa pri správnom používaní nekazia, ale časom sa zašpinia.

Nečistoty odstránite pomocou mäkkej handry a vlažnej vody. Na čistenie roliet je zakázané používať riedidlá, kyseliny a lúhové čistiace prostriedky. Odporúčame odstrániť z vodiacich líšt, všetky nečistoty a cudzie predmety, kvôli bezporuchovému chodu rolety.

Servis a opravu roliet zverte do rúk odborníkom.
Na závady spôsobené nesprávnym používaním výrobku sa záruka nevzťahuje!

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

V prípade, ak máte záujem zavolajte mi na telefónne číslo 0948 186 185, alebo nám pošlite dopyt.


Máte otázky, alebo chcete vedieť viac? Zavolajte mi. hlinikoverolety@hlinikoverolety.sk 0948 186 185 Nezáväzná ponuka
FACEBOOK
↑ Hore