Markíza Sail

Záruka Cena Montáž

Markíza Sail je ideálnym tieniacim zariadením pre zákazníkov, ktorí chcú využívať markízu po celý rok.

Svojou tvarovateľnosťou sa markíza prispôsobí takmer každému priestoru. Je natoľko individuálna, že dve rovnaké sa pravdepodobne nikdy nevyrobia.

Látka použitá na výrobu markízy je z kolekcie Précontraint Serge Ferrari. Výhodou tohto systému je, že látka sa aj pod vysokým tlakom naťahuje len minimálne. Odoláva teplotným rozdielom od -30ºC do + 70ºC a znesie tlak 2500 kg/m².

Ak si necháte nainštalovať markízu Sail dostanete markízu, ktorá Vás ochráni aj pred najsilnejším slnkom, aj pred najprudším lejakom. Zostáva pevne napnutá aj vo vetre a nemusíte ju zrolovať ani počas zimy. Popri tom prepúšťa dostatok prirodzeného svetla aj do interiéru a čo je najpodstatnejšie, že už nikdy nebudete musieť odkladať stoličky, zakrývať stôl, alebo záhradný nábytok

V súčasnom období mnohí pociťujeme túžbu o návrat k prírode, alebo o čo najbližší kontakt s ňou.

Potreba byť vonku je nie len prirodzená ale aj potrebná najmä pre tých, ktorí sú denno - denne v uzatvorených priestoroch obchodných centier, kancelárií, ordinácií, výrobných liniek a pod….

Vyskytujú sa aj prípady keď ľudia zo zdravotných dôvodov nezvládajú klimatizáciu a riešenia nachádzajú v kvalitných tieniacich zariadeniach. Potom aj preto často riešia dilemu či si dať rolovateľnú markízu, alebo pevný prístrešok.

Rolovateľné markízy chránia najmä pred prudkým slnkom a nepriaznivé počasie je pre ne až na svetlé výnimky nezvládnuteľné.

Tieto obrázky len dokumentujú individualitu markízy Sail. Tak ako vidno maximálne sa prispôsobujú svojmu okoliu, možnostiam priestoru a danostiam stavby, čím môžu ušetriť značné finančné prostriedky pri realizácii. Dokážeme ju však postaviť aj na absolútne otvorenom, voľnom priestranstve.

Odolnosť markízy Sail spočíva v dvoch aspektoch. Raz je to správne a odborné ukotvenie a raz kvalita použitej látky.

Pri ukotvení je jediným kritériom bezpečnosť. Pri výbere látky sa však môžete do sýtosti pohrať nie len s farbami ale aj s materiálmi s rôznou hustotou tkania. Záleží naozaj len od toho či chcete používať markízu len v slnečnom, alebo aj v nepriaznivom počasí.

Pevné prístrešky riešia ľudia prevažne spôsobom drevenej stavby v kombinácii s klasickou strešnou krytinou. Často krát však prichádzajú o prirodzené denné svetlo a to najmä v interiéri kde do vtedy cez balkónové okno prichádzalo dostatočné množstvo slnečného svetla je teraz až šero.

Ďalším variantom strešnej krytiny môže byť použitie polykarbonátových platní. V prvom momente sa javí ako ideálne riešenie. S odstupom času však zisťujeme, že ak sa slnko oprie o lexan je pod ním pekelne teplo a dodatočnému tieneniu sa určite nevyhneme a s ním aj ďalším výdavkom.

Nezanedbateľným faktom je aj skutočnosť, že ak začne v noci výdatne pršať senzitívnejší ľudia veľa toho nenaspia. Bubnový efekt dopadajúcich kvapiek sa môže prenášať do celého domu.

Po dôkladnom prehodnotení plusov aj mínusov vychádza markíza Sail s látkou Précontraint Serge Ferrari či už svojimi vlastnosťami, alebo aj ekonomicky možno najvyváženejšou alternatívou. K zdôrazneniu objektívnosti hodnotenia produktov je potrebné dodať, že aj v našej ponuke sa nachádzajú prístrešky s polykarbonátovou platňou a naším hlavným cieľom bolo ponúknuť ucelenejší obraz o prínose, alebo nevýhodách jednotlivých riešení.

Prečo by ste mali investovať do kúpy markízy Sail?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 1. lebo markíza Sail môže byť celoročne využívaná.
 2. lebo rozmerovo kopíruje vaše predstavy
 3. lebo prepúšťa dostatok prirodzeného svetla a nezatemní vnútorné priestory na veky.
 4. lebo nie je hlučná ani vo vetre ani v daždi.
 5. lebo látky Précontraint Serge Ferrari sú stabilné, trvácne, ľahko udržiavateľné a bez údržbové
 6. lebo látky od Ferrari majú vlastnosť samo zhášania, nešíria oheň a nevytvárajú kvapky
 7. lebo použité materiály poskytujú kombinovaný tepelno svetelný komfort
 8. lebo zachovávajú vizuálny kontakt s okolitým svetom a súčasne aj chránia súkromie
 9. lebo z investície je aj výnos. A pri markíze Sail ušetríte na výdavkoch za klimatizáciu a osvetlenie.
 10. lebo vás už nebaví odkladať, alebo zakrývať veci na terase
 11. lebo 5 ročná záruka je silným argumentom
 

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vašej tieniacej plachty.

Po namontovaní a odovzdaní výrobku do užívania, je užívateľ zodpovedný za jej technický stav.

Pozorne si prečítajte nasledujúce pokyny. Škody a závady vzniknuté nedodržaním pokynov na použitie nie sú predmetom reklamácie.

Montáž je nutné zveriť odborníkom, poprípade sa pridržiavať návodu na montáž. Nesprávnou montážou sa môže výrobok poškodiť, alebo neplniť všetky potrebné technické parametre ( napr. dostatočné napnutie plachty, či dostatočný sklon) čo môže viesť k poškodeniu a k strate záruky na výrobok.

Markízy Sail patria do kategórie výrobkov, ktoré si nevyžadujú zvláštnu údržbu. Dobré vyspádovanie plachty zaručí dokonalé odvodnenie strešného plášťa.

Viac pozornosti je však potrebné venovať hrúbke snehovej prikrývky na markíze. V priebehu snežných období je dôležité aspoň vizuálne kontrolovať množstvo snehu a v prípade potreby ho z plachty čiastočne, alebo celkom odstrániť. Pri tejto činnosti je potrebné dbať o to, aby sa plachta nepoškodila od náradia.

Naj jednoduchším a najšetrnejším spôsobom odstránenia snehu je striedavé vyvíjanie primeraného tlaku na plachtu zo spodu. Touto činnosťou sa nahromadený sneh uvoľní a po lakovanej vrstve plachty poľahky skĺzne. V ostatnom období všetky čistiace práce za nás vykoná príroda pomocou dažďa.

Ak by Vám takáto forma čistenia nevyhovovala, či už kvôli zníženej kvalite výsledného efektu, alebo nepravidelnosti, môžete plachtu pomocou vody a kefy na dlhej rúčke poľahky zmyť.

Kovové časti markízy môžu byť z nerezového materiálu, alebo z pozinkovanej ocele s lakovaným povrchom. Prvý variant je úplne bez údržbový a druhý tiež poslúži dobrých 5-10 rokov bez toho aby sme sa ho vôbec museli dotknúť.

Možnosti kotvenia

Možnosti kotvenia markízy Sail pomocou chemickej kotvy do muriva rôzneho typu

Vysvetlivky k tabuľke Precontraint 502 - Solar and light properties (according to EN 14501)

1. TS: priepustnosť slnečného žiarenia (%)
Podiel slnečného žiarenia prechádzajúceho cez látku. Tento faktor udáva podiel slnečnej energie, prepustenej cez látku. Nízke percento znamená, že látka dobre filtruje slnečné žiarenie.

2. RS: odraz (Reflection) slnečnej energie (%)
Podiel slnečného žiarenia odrazeného od tkaniny. Tento faktor udáva podiel slnečného žiarenia odrazeného od tkaniny. Vysoké percento znamená, že látka dobre odráža slnečnú energiu.

3. AS - absorpcia solárnej energie (%)
Podiel slnečného žiarenia absorbovaný látkou. Tento faktor udáva podiel slnečného žiarenia absorbovaný látkou. Nízke percento znamená, že látka absorbuje malú časť slnečnej energie.

Ostatné markízy

Okrem štandardných markíz vyrábame aj skutočne výnimočné markízy aké inde nenájdete. Vyznačujú sa najmä variabilitou, dokonale odvodneným strešným plášťom a stabilným správaním sa v nepriaznivom počasí.

Osobitnú kategóriu tvoria dizajnové pevné markízy, ktoré dávajú voľnú ruku kreatívnym architektom a tvoriví zákazníci si môžu navrhnúť jedinečnú a originálnu markízu podľa svojich predstáv.

Viac sa o nich môžete dozvedieť na www.markizy.sk, alebo na www.vejar.sk

 1. Precontraint 502
 2. Precontraint 502 Farby
 3. Vysvetlenie Precontraint 502
 4. PRECONTRAINT 302

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

V prípade, ak máte záujem zavolajte mi na telefónne číslo 0948 186 185, alebo nám pošlite dopyt.Máte otázky, alebo chcete vedieť viac? Zavolajte mi. hlinikoverolety@hlinikoverolety.sk 0948 186 185 Nezáväzná ponuka
FACEBOOK
↑ Hore