Prístrešky - Pergoly

Záruka Cena Montáž

Prístrešky typu Pergola II s hliníkovou konštrukciou je veľmi dobrou voľbou pre každého, kto potrebuje stabilné prestrešenie s celoročným využitím. Základom tohto systému sú variabilné hliníkové profily ktoré sa dokonale vedia prispôsobiť takmer každému prostrediu.

Jednoduchý, ale súčasne geniálny spôsob stavby konštrukcie umožňuje vykonať pomerne rýchlu zmenu usporiadania profilov bez ohľadu na to, či ju chceme skrátiť, predĺžiť, alebo hoci aj presťahovať. Takáto mobilita konštrukcie je veľmi výhodným riešením aj pre prenajímané terasy, reštaurácie, alebo na využitie pri rôznych akciách.

Pergola môže byť ozvučená, vybavená osvetlením, alebo aj ohrievačmi.

Variabilite a kreativite sa ani v tomto prípade nekladú obmedzenia. Dokonca sú vítané. Prístrešky samozrejme nemusia byť len tvaru obdĺžnika, alebo štvorca. Môžu byť päťhranné, šesť hranné, osem hranné…… Profily vďaka svojej pevnosti a masivite materiálu poskytujú prístrešku veľmi dobrú stabilitu za každého počasia. Medzi najpreferovanejšie materiály strešného plášťa patrí polykarbonát – lexan, alebo PVC látka z kolekcie Précontraint Serge Ferrari. Nie sú vylúčené ani kombinácie oboch materiálov.

Ak sa rozhodnete pre Pergolu II získate prístrešok, ktorý Vám bude po dlhé roky vzorovo slúžiť k maximálnej spokojnosti a ochráni Vás rovnako dobre pred najsilnejším slnkom, ako aj pred najprudším lejakom. Veľmi dôležitým aspektom je, že prepúšťa dostatok prirodzeného svetla aj do interiéru, čím šetrí výdavky za energie a ochráni stoličky, stôl, alebo záhradný nábytok v nepriaznivom počasí.

Konštrukcie pergol: Základná verzia

Predĺžená verzia

Obojstranná verzia

Ako strešný plášť môže poslúžiť polykarbonát

alebo PVC


V prípade potreby to samozrejme môže byť aj kombinácia oboch.Ak by ste chceli na Pergolu II inštalovať mobilné tieniace zariadenie, máme pre Vás niekoľko možností:
Aj tieto obrázky sú dôkazom širokej variability a možností použitia rôznych variant.

A to sme ešte nehovorili o výbere látky kde sa môžete do sýtosti pohrať nie len s farbami ale aj s rôznorodými materiálmi. Záleží naozaj len od Vás akú si vyberiete.

My Vám budeme pri jej výbere maximálne nápomocní.

Potreba byť vonku je nie len prirodzená ale aj potrebná najmä pre tých, ktorí sú denno - denne v uzatvorených priestoroch obchodných centier, kancelárií, ordinácií, výrobných liniek a pod….

Vyskytujú sa aj prípady keď ľudia zo zdravotných dôvodov nezvládajú klimatizáciu a riešenia nachádzajú v kvalitných tieniacich zariadeniach. Potom aj preto často riešia dilemu či si dať rolovateľnú markízu, alebo pevný prístrešok. Rolovateľné markízy chránia najmä pred prudkým slnkom a nepriaznivé počasie je pre ne až na svetlé výnimky nezvládnuteľné.

www.vejar.sk

Pevné prístrešky riešia ľudia prevažne spôsobom drevenej stavby v kombinácii s klasickou strešnou krytinou. Často krát však prichádzajú o prirodzené denné svetlo a to najmä v interiéri kde do vtedy cez balkónové okno prichádzalo dostatočné množstvo slnečného svetla je teraz až šero.

Ďalším variantom strešnej krytiny môže byť použitie polykarbonátových platní. V prvom momente sa javí ako ideálne riešenie. S odstupom času však zisťujete, že ak sa slnko oprie o lexan je pod ním pekelne teplo a dodatočnému tieneniu sa určite nevyhnete a s ním aj ďalším výdavkom. Nezanedbateľným faktom je aj skutočnosť, že ak začne v noci výdatne pršať senzitívnejší ľudia veľa toho nenaspia. Bubnový efekt dopadajúcich kvapiek sa môže prenášať do celého domu.

Po dôkladnom prehodnotení plusov aj mínusov vychádza Pergola II s látkou Précontraint Serge Ferrari či už svojimi vlastnosťami, alebo aj ekonomicky možno najvyváženejšou alternatívou.

 1. Pohony a riadenie

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vášho prístrešku.

Po namontovaní a odovzdaní výrobku do užívania, je užívateľ zodpovedný za jeho technický stav. Pozorne si prečítajte nasledujúce pokyny. Škody a závady vzniknuté nedodržianím pokynov na použitie nie sú predmetom reklamácie.

Montáž je nutné zveriť odborníkom, poprípade sa pridržiavať návodu na montáž. Nesprávnou montážou sa môže výrobok poškodiť, alebo neplniť všetky potrebné technické parametre ( napr. dostatočné napnutie plachty, či dostatočný sklon) čo môže viesť k poškodeniu a k strate záruky na výrobok.

Prístrešok Pergola, patrí do kategórie výrobkov, ktoré si nevyžadujú zvláštnu údržbu. Dobré vyspádovanie plachty zaručí dokonalé odvodnenie strešného plášťa. Viac pozornosti je však potrebné venovať hrúbke snehovej prikrývky na prístrešku. V priebehu snežných období je dôležité aspoň vizuálne kontrolovať množstvo snehu a v prípade potreby ho z plachty čiastočne, alebo celkom odstrániť. Pri tejto činnosti je potrebné dbať o to, aby sa plachta nepoškodila od náradia.

Naj jednoduchším a najšetrnejším spôsobom odstránenia snehu je striedavé vyvíjanie primeraného tlaku na plachtu zo spodu. Touto činnosťou sa nahromadený sneh uvoľní a po lakovanej vrstve plachty poľahky skĺzne.

V ostatnom období všetky čistiace práce za nás vykoná príroda pomocou dažďa.

Ak by Vám takáto forma čistenia nevyhovovala, či už kvôli zníženej kvalite výsledného efektu, alebo nepravidelnosti, môžete plachtu pomocou vody a kefy na dlhej rúčke poľahky zmyť.

Kovové časti markízy môžu byť z nerezového materiálu, alebo z pozinkovanej ocele s lakovaným povrchom. Prvý variant je úplne bez údržbový a druhý tiež poslúži dobrých 5-10 rokov bez toho aby sme sa ho vôbec museli dotknúť.

Prečo by ste mali investovať do kúpy Pergoly II?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 1. lebo Pergola II môže byť celoročne využívaná.
 2. lebo rozmerovo sa poľahky prispôsobí existujúcej stavbe a vaši predstavám
 3. lebo prepúšťa dostatok prirodzeného svetla a nezatemní vnútorné priestory na veky.
 4. lebo nie je hlučná ani vo vetre ani v daždi.
 5. lebo látky Précontraint Serge Ferrari sú stabilné, trvácne, ľahko udržiavateľné a bez údržbové
 6. lebo látky od Ferrari majú vlastnosť samo zhášania, nešíria oheň a nevytvárajú kvapky
 7. lebo použité materiály poskytujú kombinovaný tepelno svetelný komfort
 8. lebo zachovávajú vizuálny kontakt s okolitým svetom a súčasne aj chránia súkromie
 9. lebo z investície je aj výnos. A pri Pergole II ušetríte na výdavkoch za klimatizáciu a osvetlenie.
 10. lebo lakovanie profilov je trvácne a ani po dlhom čase si nevyžaduje dodatočné pretieranie
 11. lebo kompletne celá konštrukcia je bez údržbová
 12. lebo vás už nebaví odkladať, alebo zakrývať veci na terase
 13. lebo 5 ročná záruka je silným argumentom
 

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

V prípade, ak máte záujem zavolajte mi na telefónne číslo 0948 186 185, alebo nám pošlite dopyt.Máte otázky, alebo chcete vedieť viac? Zavolajte mi. hlinikoverolety@hlinikoverolety.sk 0948 186 185 Nezáväzná ponuka
FACEBOOK
↑ Hore