Bioklimatická pergola

Ponúkame Vám ideálne celoročné prekrytie terasy systémom celohliníkovej bioklimatickej pergoly. Čo je bioklimatická pergola? Je to spôsob regulácie svetla a prúdenia vzduchu. Výhodou je, že takúto pergolu, viete využívať celoročne. Údržba je minimálna a životnosť vysoká. Svoje miesto si našla aj ako státie pre automobily. Varianty môžu byť rôzne samostojacia, alebo ako súčasť domu, poprípade, len stropná časť. Lamely sú naklápateľné od 0 do 130°. Vieme Vám zabezpečiť totálny komfort s vertikálnym tienením aj bezrámovým presklením. Doprajte si totálne pohodlie v každom počasí, bez odkladania sedenia pri zlom počasí. Výrobky sú certifikované v jednotnom dizajne.

Vhodné aj pre terasy s nízkou montážnou výškou. Pre malé domy, kde si viete zväčšiť obytný priestor.

Prečo by ste mali investovať do kúpy bioklimatickej pergoly?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 • Poskytujú štýlovú a funkčnú ochranu terasy nielen pred slnkom, ale aj pred nepriaznivým počasím.
 • Získate nový obytný priestor s výhodami pobytu na vzduchu.
 • Pergola má vďaka naklápateľným lamelám možnosť regulácie priepustnosti slnečných lúčov a súčasne tým aj otvára priestor pre únik horúceho vzduchu, či prirodzeného odvetrania.
 • Dlhodobú životnosť pergoly zabezpečujú stabilné hliníkové profily ktoré prakticky zostávajú bez funkčných či vzhľadových zmien.
 • Bez údržbovú prevádzku hliníkovej pergoly oceníte v uponáhľanom období, ktoré každého z nás občas zastihne
 • Poskytuje možnosť inštalácie tieniaceho zariadenia aj pri nízkej montážnej výške
 • Čistý, elegantný a moderný dizajn
 • Pergola má riadený odtok dažďovej vody
 • Možnosť umiestnenia stojky až o 1m mimo rohu pergoly smerom dovnútra
 • Veterná odolnosť pergoly ARTOSI patrí do triedy 6
 • Nosnosť lamiel je od 116 kg/m², pri rozmere 4 x 6m
 • Maximálny rozmer pergoly do šírky je 4m a do výsuvu 7m
 • Záruka 5 rokov

Súbory na stiahnutie

Prospekt - Bioklimatická pergola

Návod na použitie

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhodobú životnosť Vašej pergoly.
Pred prvým použitím si pozorne prečítajte nasledujúce pokyny, zvlášť pokyny týkajúce sa bezpečnosti.
Škody a závady vzniknuté nedodržaním bezpečnostných predpisov a návodu na použitie nie sú predmetom reklamácie.
Montáž pergoly a nastavenie lamiel je potrebné zveriť do rúk odborníkom. Neodbornou montážou, či zásahom do nastavenia pergoly, či samotných lamiel pergoly sa môže výrobok poškodiť čo môže viesť k nesprávnemu chodu a fungovaniu pergoly a v neposlednom rade stratu záruky na výrobok.

Pred samotným natáčaním lamiel sa presvedčte, že žiadna prekážka jej nebráni v chode. Týmto môžete zabrániť poškodeniu lamiel, či motorického pohonu.

Na lamely nikdy nepôsobte silou a nikdy nezaťažujte pridanou záťažou!!!
V zimnom období, ale najmä počas sneženia dbajte na to, aby lamely pergoly zostali otvorené. Tzn. Dôležité je zabrániť tomu, aby sa na lamelách pergoly vytvorila súvislá vrstva snehu. Pergola má síce nosnosť cca 116 kg/m², ale nikdy nevieme kedy príde ďalší sneh, ktorý prekryje tú pôvodnú vrstvu. A najmä koľko ho bude.

Zimné obdobie je zradné aj kolísaním teplôt. Ak sa už stalo, že už na pergolu nasnežilo odstráňte prosím sneh čím skôr zo strešného plášťa. Ide o to, že ak sa sneh počas dňa mierne rozpustí v pozdejších hodinách môže zamrznúť. A pravdepodobne primrznú aj natáčajúce sa lamely. V takýchto prípadoch sa nikdy nesnažte pootočiť lamely. Môže sa poškodiť motor, pohon, či samotné lamely.
Ak vznikne v sieti prepätie spôsobené napr. bleskom, môže to zapríčiniť poruchový chod pergoly. V takomto prípade sa obráťte na odborný servis.

Pergoly sa pri správnom používaní nekazia, ale časom sa zašpinia. Nečistoty odstránite pomocou mäkkej handry a vlažnej vody. Na čistenie pergoly je zakázané používať riedidlá, kyseliny a lúhové čistiace prostriedky.

Z drážok lamiel odporúčame odstrániť, všetky nečistoty a cudzie predmety, ktoré by mohli brániť bezproblémovému natáčaniu lamiel.
Servis a opravu hliníkových žalúzií zverte do rúk odborníkom.

Na závady spôsobené nesprávnym používaním výrobku sa záruka nevzťahuje!

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

Budeme radi, ak nám napíšete približné požiadavky, rozmery, alebo priložíte nákres.

Ďakujeme. Budeme vás kontaktovať do 24 hodín. V prípade ak sa neozveme (z dôvodu možnej technickej chyby) kontaktujte nás prosím e-mailom alebo na tel. čísle +421 907 885 014.