Rolovateľné mreže

Mobilné mreže sú mimoriadne vhodným ochranným systémom ako pre obchodné priestory, kancelárie, výklady a galérie tak aj pre rodinné domy, penzióny, alebo chaty.

Podľa vyhotovenia sú montovateľné nielen v interiéri, ale aj v exteriéri.

Výhodou mobilných mreží je fakt, že otvor nezamrežujete na veky, ale práve vtedy keď to vy potrebujete.

V obchodných domoch chránia tovar, ale súčasne ho umožňujú vidieť, čo je z hľadiska reklamy veľmi dôležitý aspekt.

Ak sa mobilné mreže osadia z vnútra, pôsobia vo výklade hodinárstva, alebo zlatníctva úplne prirodzene, a hlavne bezpečne. V kombinácii s poplašným zariadením zlodej nemá takmer žiadnu šancu.

Mobilné mreže

Mobilné mreže sú mimoriadne vhodným ochranným systémom ako pre obchodné priestory, kancelárie, výklady a galérie tak aj pre rodinné domy, penzióny, alebo chaty.

Podľa vyhotovenia sú montovateľné nielen v interiéri, ale aj v exteriéri.

Výhodou mobilných mreží je fakt, že otvor nezamrežujete na veky, ale práve vtedy keď to vy potrebujete.

V obchodných domoch chránia tovar, ale súčasne ho umožňujú vidieť, čo je z hľadiska reklamy veľmi dôležitý aspekt.

Ak sa mobilné mreže osadia z vnútra, pôsobia vo výklade hodinárstva, alebo zlatníctva úplne prirodzene, a hlavne bezpečne. V kombinácii s poplašným zariadením zlodej nemá takmer žiadnu šancu.

V rodinných domoch je ich použitie obdobné. Ak si potrebujete dom zaistiť jednoducho ich spustíte. Ak ich však nepotrebujete, poľahky sa vyrolujú a vy si môžete užívať všetky výhody otvoreného priestoru, pri ktorom nebudete mať pocit uväznenia.

Z priestorového hľadiska je vhodné myslieť na bezpečnosť už pri stavbe domu. Skúsenosti však dokazujú, že pri troche kreativity sa dá nábal lamiel esteticky poľahky schovať.

Vzhľadom k dobe v ktorej žijeme je isto iste žiaduce venovať aspoň niekoľko myšlienok k bezpečnosti svojho bývania.

Ovládanie mreží môže byť pomocou kľuky, alebo motora. Pri priaznivej konštelácii určitých faktorov môže byť napájanie roletových mreží aj zo slnečnej energie.

Prečo by ste mali investovať do kúpy mobilných mreží?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 • lebo v kombinácii s poplašným systémom tvoria pre zlodeja takmer neprekonateľnú prekážku.
 • lebo na interiérové mreže nemusíte mať osobitné povolenie
 • lebo ak potrebujete, viete si otvoriť zamrežovaný priestor.
 • lebo nezamrežuje priestor na veky.
 • lebo materiály na výrobu mreží sú stabilné, trvácne, ľahko udržiavateľné a takmer bez údržbové.
 • lebo interiérové mreže sú estetické a svojím zjavom nekazia vizáž výkladov.
 • lebo zachovávajú vizuálny kontakt tovaru so zákazníkom a súčasne ho aj chránia.
 • lebo z investície je aj výnos. Aj keď je Váš obchod zatvorený, výklad, alebo predajňa môže vyvolať záujem zákazníka.
 • lebo ich môžeme napájať aj zo solárnych článkov
 • lebo farbu vodiacich profilov pri mrežiach Still si môžete vybrať podľa vzorky RAL bez príplatku
 • lebo 5 ročná záruka je silným argumentom

Technické údaje

Výhodou vnútorných mreží oproti vonkajším je v tom, že vonkajšie mreže niekedy takmer nebadane bez registrácie poplachu odstránia.

Zlodeji rozbijú sklo a zoberú všetko čo im príde pod ruku.

Oproti nim majú vnútorné mreže tú výhodu, že k tomu, aby sa votrelec dostal k mrežiam musí rozbiť sklo.

Rozbitie sklenenej výplne má pre zlodeja riziko spustenia poplašného systému. A pred sebou má ešte neprekonanú mrežu. Časovo je takmer nemožné aby zvládol mreže v kombinácii s registrovaným poplašným zariadením. A potom ešte niečo aj ukradnúť.

Z tohto dôvodu sa zlodeji často krát radšej ani nedotknú takto zabezpečených výkladov, alebo objektov.

Z mobilných mreží ponúkame 2 typy:

Roletové

Roletové lamely mreží sú z extrudovanej a masívnej hliníkovo duralovej hmoty. V prípade potreby sa otvorené lamely kombinujú s plnými profilmi, ktoré pri väčších otvoroch zvyšujú stabilitu mreží. V závislosti od veľkosti otvorov používame typy AEG 56 a AEG 84.

Základné farebné vyhotovenie roletových mreží je v striebornej farbe RAL 9006. Aby sa viac prispôsobili svojmu prostrediu, alebo ho ešte viac zvýraznili sa môžu mreže lakovať za príplatok podľa vzorkovníka RAL. Farebnou úpravou lamiel, alebo firemným logom môže prispieť k estetickej hodnote priestorov, či objektu.

Still

Zaujímavosťou a súčasne aj výhodou mreží Still je spôsob ich otvárania a zatvárania. Jednotlivé sekcie sa pri zdvihnutí mreží skladajú k sebe systémom leporela. Z tejto danosti najviac profituje vnútorný priestor. Tým pádom, že mreže nemajú veľký nábal sa esteticky ľahšie prispôsobia svojmu prostrediu. A ak sa vodiace profily nalakujú vo farbe steny, značne to pomôže farebnému zladeniu mreží s interiérom. Industriálne vyhotovenie dáva tvorivým architektom možnosť návrhu jedinečných riešení pri osádzaní mreží. Farba: Farebné vyhotovenie obvodových profilov je bezpríplatkové podľa vzorkovníka RAL. Plášť mreží pozostáva z nerezových a pozinkovaných komponentov.

Súbory na stiahnutie

Pohony a riadenie Solárny pohon

Používanie a údržba

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vašich bezpečnostných mreží. Po namontovaní a odovzdaní výrobku do užívania, je užívateľ zodpovedný za jeho technický stav. Pred prvým použitím si pozorne prečítajte nasledujúce pokyny. Škody a závady vzniknuté nedodržaním pokynov na použitie nie sú predmetom reklamácie.

Montáž je nutné zveriť odborníkom. Nesprávnou montážou sa môže výrobok poškodiť, to môže viesť k nesprávnemu chodu a fungovaniu výrobku a straty záruky.. Ovládanie mreží je väčšinou motorické, ale aj manuálne - kľukou. Zapájanie motora do bezpečnostných mreží, odporúčame výlučne zveriť do rúk odborníkov. Pri zistení závady, kontaktujte odborníka. Nezasahujte do častí motora !!! Pred samotným použitím bezpečnostných mreží sa presvedčte, aby žiadna prekážka nebránila v jej chode. Týmto môžete zabrániť poškodeniu mreže.

Údržba: Bezpečnostné mreže sú hliníkové, alebo nerezové a nevyžadujú si špeciálnu údržbu. Čistíme ich handričkou, alebo jemnou kefkou s vlažnou saponátovou vodou.

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

Budeme radi, ak nám napíšete približné požiadavky, rozmery, alebo priložíte nákres.

Ďakujeme. Budeme vás kontaktovať do 24 hodín. V prípade ak sa neozveme (z dôvodu možnej technickej chyby) kontaktujte nás prosím e-mailom alebo na tel. čísle +421 907 885 014.