PVC rolety Screen

Je známou skutočnosťou, že exteriérové tienenie je niekoľko násobne účinnejšie než interiérové. Slnečné lúče sa filtrujú ešte pred ich dopadom na sklenenú výplň a vďaka tomu nedochádza k nekontrolovateľnému tepelnému sálaniu do interiéru.

Vonkajšie screenové rolety patria medzi moderné a spoľahlivé tieniace systémy, ktoré zaisťujú príjemnú teplotu v interiéri, pomáhajú vytvárať optimálne svetelné podmienky ako pre prácu tak i pre odpočinok a rovnako výrazne šetria výdavky na klimatizáciu.

Ovládanie roliet môže byť pomocou kľuky, pružinového systému, alebo motorizácie. Systém môže fungovať v kazetovom, otvorenom, alebo industriálnom vyhotovení, kde má ešte architekt možnosť dotvoriť detaily.

Prečo by ste mali investovať do kúpy screenových roliet?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 • lebo vonkajšie tienenie je až 6x účinnejšie ako vnútorné
 • lebo látky na rolety sú stabilné, trvácne, ľahko udržiavateľné a takmer bez údržbové
 • lebo látka Soltis má vlastnosť samo zhášania, nešíri oheň a nevytvára kvapky
 • lebo použité materiály poskytujú regulovateľný tepelno svetelný komfort v spojení s mikro ventiláciou
 • lebo zachovávajú vizuálny kontakt s okolitým svetom a súčasne aj chránia súkromie
 • všetky výdobytky elektroniky sa dajú rovnako aplikovať ako pri ostatných roletách
 • lebo screenové rolety sú moderné, stálofarebné, antistatické a antialergické.
 • lebo farebný svet screenových roliet elegantne doplní atmosféru budov
 • lebo vo vetre nie sú hlučné
 • Pri screenových roletách ušetríte na výdavkoch za klimatizáciu
 • lebo 5 ročná záruka je silným argumentom

Technické údaje

Čiastočne aj fotografie niečo napovedajú o možných vyhotoveniach roliet. Tieto sa líšia najmä designom, náročnosťou spracovania a odlišnými funkčnými prvkami.

Okrem kazetového, alebo bez kazetového vyhotovenia hrá dôležitú úlohu akým spôsobom je látka vedená. Najjednoduchším riešením je vedenie oplášteným oceľovým lankom, alebo riešenie so závesným systémom. Vodiace profily umožňujú vedenie látky mimo profilu, alebo najnáročnejším a súčasne najdokonalejším je látka uvádzaná v profile v uzatvorenom celo kazetovom systéme.

Látka Soltis od Serge Ferrari je skutočne revolučným materiálom, ktorý spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky na exteriérové použitie. Je tkaná z polyesterového vlákna, ktoré je následne obalené ochranným povlakom z PVC.

Vďaka tejto kombinácii a patentovaným technologickým postupom je tento materiál extrémne pevný, má nízku rozťažnosť a dlhú životnosť.

Je odolný voči vlhkosti, ľahko umývateľný, dobre znáša vysoké aj nízke teploty a je UV stabilný.

Predovšetkým má však neprekonateľné tepelno izolačné vlastnosti.

Soltis sa vyrába v mnohých farbách a v rôznych hustotách tkania. V závislosti na kombináciách uvedených faktorov dokáže zadržať až 92% slnečného tepla. Hustota tkania ovplyvňuje nielen sálanie tepla a svetelný komfort, ale aj intenzitu mikro ventilácie.

Ovládanie roliet môže byť ručné, alebo motorické.

Ak si zvolíte motorické ovládanie, umožní to využívanie automatických kontrolných systémov, ktoré Vám budú slúžiť k maximálnemu komfortu.

Súbory na stiahnutie

Pohony a riadenie - Exteriérové Pohony a riadenie - Interiérové Soltis 86 GB Soltis 99 GB Soltis 92 GB Precontraint 502 GB PRECONTRAINT 302 Soltis 96-W96 GB Copaco

Používanie a údržba

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vašich látkových roletiek Screen.

Po namontovaní a odovzdaní výrobku do užívania, je užívateľ zodpovedný za jeho technický stav.

Montáž je nutné zveriť odborníkom, poprípade sa pridržiavať návodu na montáž.

Nesprávnou montážou sa môže výrobok poškodiť, to môže viesť k nesprávnemu chodu a fungovaniu Screen roletiek a straty záruky na výrobok.

Ovládanie látkových roletiek je manuálne (kľukou a retiazkou)a aj motorické. Po správnej montáži by mal byť chod roletky plynulý, bez krčenia látky a zasekávania ovládania.

Zapájanie motora do tieniacich zariadení, odporúčame výlučne zveriť do rúk odborníkov. Pri zistení závady, kontaktujte odborníka. Nezasahujte do častí motora !!!

Neprať v práčke a nežehliť !!!

Na odstránenie prachu, možno použiť aj vysávač s násadcom s jemnými štetinkami..

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

5 rokov

Nezáväzná cenová ponuka

Budeme radi, ak nám napíšete približné požiadavky, rozmery, alebo priložíte nákres.

Ďakujeme. Budeme vás kontaktovať do 24 hodín. V prípade ak sa neozveme (z dôvodu možnej technickej chyby) kontaktujte nás prosím e-mailom alebo na tel. čísle +421 907 885 014.