Japonské zásteny

Japonské posuvné steny sú veľmi funkčným a zároveň originálnym tieniacim systémom, ktorý je vysoko variabilný a dokáže sa prispôsobiť Vašim potrebám.

K hlavným prednostiam patrí skutočnosť, že svojím zjavom Vám ponúkajú niečo skutočne neošúchaného – zaujímavého a súčasne tvoria originálnu alternatívu žalúziám a roletám.

Okrem zatienenia okien sú vhodné na predelenie miestností, oddelenie pracovných zákutí a vďaka pestrej palete farieb a širokého spektra materiálov aj ako dekoračné pozadie.

Ovládanie japonských zásten môže byť paličkou, šnúrkou, alebo len ťahom

Prečo by ste mali investovať do kúpy Japonských zásten?

Ponúkame Vám niekoľko argumentov, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní:

 • lebo rovné a čisté línie pôsobia veľmi moderne a elegantne
 • lebo s látkou Soltis sú stálofarebné, antistatické a antialergické
 • lebo s látkou Soltis majú extrémne dlhú životnosť a ľahko sa čistia
 • lebo látka Soltis má vlastnosť samo zhášania, nešíri oheň a nevytvára kvapky
 • lebo vhodným výberom látok sa odrazí pomerne vysoké percento slnečného tepla
 • lebo zachovávajú vizuálny kontakt s okolitým svetom a súčasne aj chránia súkromie
 • lebo poskytujú plynule regulovateľný svetelný komfort
 • lebo sa ľahko nastavujú
 • lebo ich vyrobíme aj z vášho materiálu
 • lebo na veľkoplošné prekrytia sú mimoriadne vhodným riešením
 • lebo šetria výdavky za energie

Technické údaje

Japonskú zástenu tvorí nízky hliníkový vodiaci profil a samotná látka na tienenie. V závislosti od šírky zásteny od množstva lamiel a požiadaviek na variabilitu môže mať vodiaci profil 2,3,4 alebo 5 drážok. K posuvnému systému je dekoračná tkanina pripevnená pomocou suchého zipsu, čo uľahčuje manipuláciu s látkou pri bytových úpravách, alebo čistení. V spodnej časti pásu je vytvorený tunel na osadenie závažia, ktoré výrazne prispieva k napínaniu a stabilite látky.

V prípade požiadavky na maximálne prispôsobenie a zladenie interiéru môžete už existujúcu širokú ponuku látok rozšíriť aj o vlastný dekoračný materiál z ktorého Vám radi ušijeme zástenu.

Okrem dekoratívneho tienenia sú japonské zásteny vhodné na optické, alebo hoci aj funkčné predelenie priestoru. Na rozdiel od pevných priečok sa v tomto prípade zachová úplná mobilita a možnosť slobodne nakladať s vnútorným priestorom podľa aktuálnej potreby. Ovládanie japonských zásten môže byť paličkou, šnúrkou, alebo len ťahom ruky.

Používanie a údržba

Dodržiavanie nasledujúcich pokynov zabezpečí dlhú životnosť Vašich japonských zásten.

Pred prvým použitím si pozorne prečítajte nasledujúce pokyny. Škody a závady vzniknuté nedodržaním pokynov na použitie nie sú predmetom reklamácie.

Montáž je nutné zveriť odborníkom, poprípade sa pridržiavať návodu na montáž. Nesprávnou montážou sa môže výrobok poškodiť, to môže viesť k nesprávnemu chodu a fungovaniu japonských zásten a straty záruky na výrobok.

Ovládanie zásten je väčšinou manuálne. Ovládame ich retiazkou, paličkou, alebo ťahom ruky.

Po správnej montáži by mal byť chod zásteny plynulý. Dbajte na priechodnosť koľajničiek! Presvedčte sa či žiadna prekážka nebráni v chode zásteny. Zapájanie motora do tieniacich zariadení, odporúčame výlučne zveriť do rúk odborníkov.

Údržba: Materiál japonských zásten je buď 100% polyester , 100% bavlna, alebo zmes skleného vlákna.

Takéto látky čistíme jemnou kefkou a čistou vodou.

Dlhodobé pôsobenie vody látku znehodnocuje. Neprať v práčke a nežehliť !!! Na odstránenie prachu, možno použiť aj vysávač s násadcom s jemnými štetinkami..

Milí zákazníci!

Mimoriadne nás teší, že sme počas celej existencie firmy mohli zostať verní kvalitným materiálom s dlhodobou zárukou. Potvrdením týchto skutočností je aj to, že zákazníci do dnešných dní oceňujú náš zodpovedný prístup a veľké množstvo zákaziek realizujeme prostredníctvom referencií a odporúčaní.

Aj preto si Vám dovoľujeme ponúknuť nadštandardnú záruku v trvaní

3 roky

Nezáväzná cenová ponuka

Budeme radi, ak nám napíšete približné požiadavky, rozmery, alebo priložíte nákres.

Ďakujeme. Budeme vás kontaktovať do 24 hodín. V prípade ak sa neozveme (z dôvodu možnej technickej chyby) kontaktujte nás prosím e-mailom alebo na tel. čísle +421 907 885 014.